Vinice

Vinařství Chateau Mělník vlastní celkem 23,43 ha vinic s produkcí 30 000 – 40 000 lahví ročně.

Víno je pěstováno na šesti viničních tratích nacházejících se v Mělníku a jeho okolí. Vinice se jmenují Městská – Ludmila, Na Svini; Klamovka – Štěpánka; Beřkovská – Josefka;  Zdenčina – Cítov; Labská – Vehlovice; Turbovická. Zpracování hroznů probíhá na nádvoří, kde se pouze pomelou mlýnkem a odtud jde rmut samospádem do sklepa a to do pneumatického lisu nebo vinifikátorů.

Sklepy

Rozloha sklepení je 1500 m2 a pochází z 11.a 14. století. Jsou zde umístěny sudy 100 – 200 let staré, které slouží pouze pro dekoraci, vytvoření atmosféry a představy jak kdysi vypadalo zámecké vinařství a sklepení.

Sklepení se dělí na 3 na sebe navazující sklepy. V prvním „produkčním“ sklepě je lis, vinifikátory, odkalovací nádrže, chlazení/ohřev, kvasné tanky na víno a sekt, mobilní křemelinový filtr. Ve druhém „tankovém“ sklepě, který slouží hlavně k uskladnění vína, jsou nerezové tanky do klenby o objemu 1.500 – 2.000 l, sudy barrique pro produkci barikových vín a šteláře pro část produkce sektů vyráběných klasickou metodou.

Ve třetím sklepě „sektárně“ máme tanky o objemu 500 l, 1.000 l a 2.000 l pro uskladnění vína před stáčením. V předsklepí sektárny se nachází stáčírna se zásobním tankem, mikrofiltrační sestavou, plnícím zařízením, korkovačkou, agrafovačkou a etiketovačkou.